Суд в РФ посилив покарання “Свідку Єгови” Сташевському

Краснодарський крайовий суд 24 червня 2024 року затвердив рішення Апшеронського районного суду Краснодарського краю щодо переведення “Свідка Єгови” Віктора Сташевського з колонії до в’язниці на 3 роки. 

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Віктор Сташевський був засуджений у 2021 році на 6,5 років за організацію діяльності об’єднання «Свідки Єгови». Його відправили до ВК-9 у місто Хадиженськ (Краснодарський край, РФ).

Як повідомляє організація “Свідки Єгови”, адміністрація колонії з надуманих причин регулярно виносила Сташевському стягнення, про деякі з яких він навіть не знав. Стягнення стали формальним приводом для утримання  у суворих умовах, де Сташевський провів більшу частину терміну.

Тепер віруючого переведуть на 3 роки до в’язниці для відбування тієї частини покарання, що залишилася. Умови утримання в тюрмі відрізняються більшою строгістю та меншою свободою переміщення.

Нагадаємо:

  • 20 квітня 2017 року Верховний суд РФ визнав організацію «Управлінський центр Свідків Єгови» екстремістською і заборонив її діяльність на території Росії. Також суд конфіскував майно релігійної організації.
  • 11 березня 2021 року в окупованому Криму в Ялті російські силовики провели серію обшуків в будинках послідовників релігійної організації «Свідки Єгови», яка заборонена в Росії. Один з них – Тарас Кузьо – був затриманий за підозрою в нібито «фінансуванні екстремістської діяльності».
  • Головне управління Нацполіції АРК та Севастополя відкрило кримінальне провадження за фактом проведення 11 березня окупантами незаконних обшуків в помешканнях послідовників релігійної організації «Свідки Єгови» у Ялті.
  • 13 березня «Київський районний суд» Сімферополя відправив під домашній арешт до 4 травня 42-річного послідовника релігійної організації «Свідки Єгови» Тараса Кузьо з Ялти. Російські силовики підозрюю його в нібито «фінансуванні екстремістської діяльності» за ч.1 ст.282.3 КК РФ.