Трьом паспортисткам окупаційної поліції Херсонщини за колабораційну діяльність світить до 15 років тюрми

Юлія Лукашук, колаборантка. Фото з соцмережі

СБУ 6 липня заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності трьом паспортисткам окупаційної поліції Херсонщини. 43-річній Юлії Лукашук, 49-річній Олені Гутнік і 50-річній Олені Крижній світить від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це з посиланням на оприлюднені підозри ЛукашукГутнік і Крижній повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За версією слідства, три жінки з Херсона добровільно почали працювати на ворога в липні 2022 року.

43-річна Лукашук Юлія Василівна стала т. в. о. спеціаліста відділу паспортно-візової служби Дніпровського міського відділу окупаційної поліції в Херсоні.

49-річна Гутнік Олена Віталіївна отримала таку ж посаду, але в Центральному міському відділі окупаційної поліції Херсона.

50-річна Крижна Олена Валентинівна була призначена т. в. о. спеціаліста відділу паспортно-візової служби управління громадської безпеки управління окупаційного МВС Херсонської області.

Жінки займались видачею адресних довідок, перекладом українських паспортів і документів для подальшої незаконної видачі російських паспортів.

За скоєний злочин їм світить від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна – за ч.7 ст.111-1 КК України.

Як повідомляв ЦЖР, співробітники СБУ затримали колаборантку Наталію Бруснікіну, яка, як писав ЦЖР, стала першою і останньою гауляйтеркою села Лиманець на правобережній Херсонщині під час її тимчасової окупації російськими загарбниками. Бруснікіна розселяла у селі військових РФ та брала участь в організації так званого «референдуму» на території сільської громади. За ці дії їй загрожує до 10 років позбавлення волі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter