Верховний суд затвердив вирок судді Каланчацького райсуду Живцовій: 5,5 років увʼязнення за хабар

Верховний суд затвердив вирок судді Каланчацького районного суду Херсонської області Олені Живцовій. Її було визнано винною в одержанні неправомірної вигоди і засуджено до 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

 

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У грудні 2023 року Вищий внтикорупційний суд визнав Живцову винною в одержанні неправомірної вигоди і засудив її до 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Це рішення залишила без змін Апеляційна палата ВАКС.

«4 липня 2024 року Касаційний кримінальний суд постановив залишити без змін вирок ВАКС від 06.12.2021 та ухвалу Апеляційної палати ВАКС від 09.01.2024, якими колишню голову одного з районних судів Херсонської області Олену Живцову засуджено до 5,5 років позбавлення волі. Верховний суд погодився з доводами прокурора САП, відхилив касаційні скарги сторони захисту та підтвердив законність рішення судів», – повідомляє САП.

Нагадаємо, суддя Каланчацького районного суду Херсонської області Олена Живцова розглядала адміністративну справу про притягнення до відповідальності Анатолія Лозінського за перевезення пасажирів без одержання ліцензії. Відповідний протокол стосовно нього склало Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки. Зокрема, суддя запропонувала порушнику надати їй 5 тисяч грн за закриття справи. Та пригрозила, що у разі відмови, вона може притягнути його до адміністративної відповідальності та накласти штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

У день слухання справи суддя Живцова нагадала Лозінському про попередню розмову та знову запитала, чи готовий він заплатити штраф. Після отримання підтвердження вона простягнула йому Кодекс про адміністративні правопорушення та відкрила його, куди Лозінський поклав хабара на суму 5 тисяч гривень, після чого ухвалила постанову про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.