ВРП звільнила з посади суддю Богомолову, яка співпрацювала з ФСБ

Вища рада правосуддя звільнила голову Полтавського районного суду Ларису Богомолову, яка співпрацювала з ФСБ РФ і надала їй інформацію про місцезнаходження трьох військовослужбовців окремого загону спеціального призначення “Азов”. В результаті трьох українських війскових було вбито росіянами.  

Відомо, що 25 березня 2022 року о 15 год 35 хв Богомолова зателефонувала на мобільний теелфон, яким користувався представник фсб рф з позивним «Влад», та передала йому інформацію щодо виходу та переміщення до селища міського типу Мангуша Донецької області трьох військовослужбовців Окремого загону спецпризначення «Азов» з території міста Маріуполя Донецької області.

“Унаслідок умисних дій Богомолової Л.В. невстановлені військовослужбовці рф на початку квітня 2022 року здійснили заходи щодо пошуку між населеними пунктами – селищами міського типу Мангушем та Ялтою Донецької області групи оборонців міста Маріуполя, до складу якої входили три військовослужбовці Окремого загону спецпризначення «Азов», знайшли та вбили цих військовослужбовців”, – йдеться у рішенні ВРП.

Сьогодні, 2 липня, Вища рада правосуддя остаточно звільнила Богомолову з посади. Протягом засідання вже колишня суддя клопотала про відкладення засідання через нібито її погане самопочуття. Але ВРП відмовила у цьому клопотанні та продовжила засідання за відсутності Богомолової, адже це кадрове питання.
Наразі Боголомова перебуває під вартою у Запорізькому слідчому ізоляторі до 15 липня. Розмір застави для неї – 9 млн 84 тис грн.

Нагадаємо:

  • Суд Запоріжжя заарештував Ларису Богомолову без права внесення застави. Під час обрання запобіжного заходу в Богомолової було троє адвокатів, які заперечували проти клопотання про взяття під варту з підстав необґрунтованості підозри та недоведеності ризиків, а також, посилаючись на порушення вимог КПК при врученні повідомлення про підозру. За рішенням суду, Богомолова перебуває в держустанові «Запорізький слідчий ізолятор».
  • Богомоловій загрожує 15 років позбавлення або довічно і з конфіскацією майна. У числі ризиків її поведінки — авторитет і звʼязки серед працівників суду, правоохоронних органів і представниками ФСБ РФ, завдяки яким підозрювана може знищити на спотворити докази, впливати на свідків, виїхати на тимчасово окуповану територію чи до Росії.