Прокуратура АРК скерувала до суду справи кримських «самооборонівців» Максима Мішина та Віталія Гладищука

Максим Мішин Фото: Лента новостей Севастополя

Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя скерувала до суду обвинувальні акти стосовно двох учасників незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». За інформацією Центру журналістських росзлідувань, судитимуть Максима Мішина, керівника громадського руху «Автоканал Севастополь» у складі НЗФ «Самооборона Севастополя», та Віталія Гладищука, командира блокпосту “Шайба”, який “самооборонівці” розгорнули на в’їзді в Севастополь напочатку окупації Криму РФ. 

Як повідомили в прокуратурі АРК, Максим Мішин, керівник «Автоканалу Севастополя», організував з іншими учасниками руху патрулювання вулиць, спостереження за штабом Військово-Морських Сил Збройних Сил України, військовими частинами України та передавав отриману інформацію російським військовим, координуючи таким чином незаконну діяльність учасників НЗФ «Самооборона Севастополя».

“Під його керівництвом учасники «Автоканалу Севастополя» безпосередньо приймали участь у підготовці та проведенні «референдуму» щодо приєднання території АР Крим та м. Севастополя до складу РФ. У подальшому «самооборонівець» був обраний «депутатом Ради Ленінського муніципального округу першого скликання від партії «Єдина Росія»», а у 2020 році став «головою Ленінського муніципального округу м. Севастополя»”, – повідомляє прокуратура.

Віталій Гладищук, командир блокпосту “Шайба”, за матеріалами справи, контролював та координував дії бійців на блокпосту. Під час здійснення «контрольно-пропускного режиму» його «підлеглі» затримували усіх українських активістів, які не підтримували проведення «референдуму» щодо приєднання території Криму до складу РФ.

Блок-пост “Шайба”, м. Севастополь Фото blokpostsevastopol.ru

Обвинувачені нагороджені медалями «За повернення Криму», «За звільнення Криму та Севастополя 16 березня 2014 року».

Дії Максима Мішина та Віталія Гладищука кваліфіковано як: участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та державна зрада, (ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111, КК України).

Центр журналістських розслідувань продовжує встановлювати особи бійців незаконних збройних формувань та факти їхньої участі в окупації Криму. Детальніше читайте в циклі розслідувань «Шуцмани Путіна».

Про діяльність «Автоканала Севастополя», тактичної групи, яка координувала діяльність незаконних збройних формувань «самооборони» і блокпостів під час окупації Криму і Севастополя Росією, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань: Нові «шуцмани Путіна»: «Автоканал Севастополя»

Нагадаємо:

  • Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру п’ятьом учасникам «самооборони» в Криму: командирам 8 та 9 роти та рядовой боєць НЗФ «Самооборона Криму»: Маловічко Леоніду Леонідовичу, Слєпініну Олександру Вікторовичу та Хохлову Володимиру Володимировичу, а також керівнику громадського руху «Автоканал Севастополь» у складі НЗФ «Самооборона Севастополя» Мішину Максиму Анатолійовичу та похідному отаману «Союзу козаків Феодосійського регіону» Яремко Борису Костянтиновичу.
  • Прокуратура АРК та міста Севастополя повідомила про підозру співорганізатору та куратору незаконного збройного формування «самооборона Севастополя» Михайлу Чалому, що діяло на півострові під час активної фази окупації. Чалий – один з організаторів захоплення влади у Севастополі в лютому-березні 2014 року, керівник силового блоку «координаційної ради», брат «народного мера» Севастополя Олексія Чалого.