Окупанти намагаються знову притягнути до відповідальності кримськотатарське видання Qırım

Втретє за півроку кримськотатарська газета Qırım (“Къырым”) опиняється під загрозою адміністративного покарання з боку окупаційної влади Криму через публікацію історичних матеріалів без зазначення статусу іноземних агентів.

Про це повідомляє “Кримський процес”.

За інформацією видання, приводом для судової повістки стала публікація матеріалів про життя радянської дисидентки Людмили Алексєєвої, яка співпрацювала з “Радіо Свобода” та “Голосом Америки” наприкінці 1970-х років. Окупаційна влада Криму очікувала, що газета вкаже на визнання цих медіа “іноземними агентами”, згідно з російським законодавством. Засідання призначено на 16 жовтня.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, держави-окупанти не мають права поширювати своє законодавство на окуповані території. “Кримський процес” наголошує, що намагання окупантів притягнути до відповідальності місцеві медіа за ігнорування законів РФ є порушенням прав цивільного населення, що може стати основою для досудового розслідування на міжнародному рівні.

Нагадаємо:

Незаконний “мировой суд” у тимчасово окупованому Криму визнав винним засновника незалежної газети Qirim Сейрана Ібрагімова у нібито “зловживанні свободою інформації” та призначив штраф у розмірі 250 тисяч рублів. Відповідне рішення виніс суддя 10-ї дільниці світових суддів Сергій Москаленко.