Україна конфіскувала судно-порушник USKO MFU, на якому вивозилася агропродукція із Криму
Суд передав у власність держави Україна турецьке судно USKO MFU (IMO: 7919781) під прапором Камеруну, яке незаконно заходило в закриті порти Криму і вивозило агропродукцію. В липні цього року це судно було арештовано на Дунаї.
Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.
Правоохоронці задокументували два випадки, коли балкер USKO MFU у порушення законодавства України та норм міжнародного морського права, здійснило захід та вихід з закритого Україною порту в Севастополі.
У листопаді 2023 року судно було завантажено понад 3 тисячами тонн агропродукції, призначеної для турецької компанії.
Наприкінці травня 2024 року судно вдруге зайшло до закритого порту Севастополя з вимкненою системою AIS, де залишило вантаж з Туреччини і вийшло з порту, вказавши пункт призначення Стамбул.
Після ввімкнення системи AIS, 2 липня судно зайшло в один з портів Республіки Молдова. Під час проходу через акваторію порту Рені, що на лівому березі Дунаю, судно-порушник було затримано та на підставі ухвали суду на нього накладено арешт. Тоді ж було повідомлено про підозру капітану цього судна, громадянину Азербайджану, який у червні 2024 року керував ним під час незаконних заходу та виходу з порту м. Севастополя.
У вересні 2024 року за процесуального керівництва Прокуратури Автономної Республіки Крим було повідомлено про підозру другому капітану судна, який здійснив незаконний захід до закритого Україною Севастопольського морського торговельного порту у жовтні 2023 року. Там судно було завантажено понад трьома тисячами тон агропродукції, призначеної для однієї з турецьких компаній.
Обох капітана звинувачують у порушенні порядку в’їзду на окуповані території з метою завдання шкоди державним інтересам, адже будь-які операції у портах Криму чи Азовського моря порушують міжнародні норми та законодавство України.
Нагадаємо:
- Як повідомляв ЦЖР, третина піратського флоту РФ з 14-го пакету санкцій ЄС записана на “фірми одного судна” з Дубаї, ОАЕ.