ОАСК тимчасово залишив без руху позов Моргенштерна до СБУ

Hосійський репер Моргенштерн (Алішер Валєєв)

Окружний адміністративний суд Києва «залишив без руху» позов Алішера Моргенштерна (Алішера Валєєва) до Служби безпеки України.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу від 22 червня 2021 року.

Позивачу надано 5 днів на усунення недоліків позовної заяви.

«Позивач просить ОАСК визнати протиправними дії СБУ стосовно підготовки документів і звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо внесення громадянина Російської Федерації Алішера Валєєва (сценічне ім’я MORGENSHERN) до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці», – повідомили в ОАСК.

За даними суду, позивач також просить визнати протиправним і скасувати наказ МКІП, датований квітнем 2021 року про оновлення відповідного переліку і внесення до нього Валєєва.

Окрім цього, Моргенштерн просить ОАСК «витребувати у Служби безпеки України постанову про заборону йому в’їзду в Україну».

Нагадаємо:

  • Зюзінський районний суд Москви оштрафував Моргенштерна на 100 тисяч рублів за пропаганду наркотиків.
  • За поданням СБУ мінкультури включило Моргенштерна до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. СБУ пояснила, що рекомендувала включити його в цей список за пропаганду культу насильства, жорстокості, а також поширення вживання наркотичних речовин. До цього в Україні були заплановані концерти Моргенштерна на 3 червня в Києві, 4 червня – в Харкові та на 6 червня – в Запоріжжі.