Наріман Джелялов наголошує: в окупаційної “влади” немає доказів його злочину

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, якого окупаційна “влада” підозрює у нібито “диверсії”, заявляє, що в матеріалах сфальшованої проти нього “кримінальної справи” немає об’єктивних доказів злочину. Він наголошує: арешт є незаконним переслідуванням журналіста та громадського діяча за професійну діяльність та захист інтересів громадян України в Криму.

Про це йдеться у заяві Джелялова, яку опублікував його адвокат Микола Полозов.

«Ознайомившись із матеріалами кримінальної справи, можу лише підтвердити: мій арешт – незаконне переслідування людини, журналіста, громадського діяча за свободу вираження поглядів, професійну діяльність та захист інтересів громадян України в Криму. У матеріалах справи відсутні прямі, об’єктивні підтвердження приписуваних мені злочинних дій. Слідство спирається на припущення, нічим не доводячи ні мотивів, ні наміру, що говорить про відсутність складу злочину в будь-яких моїх діях», – зазначив перший заступник голови Меджлісу.

Він звернув увагу, що обвинувачення базується на свідченнях трьох засекречених свідків, які «чудесним чином «бачили» і «чули» те, що потрібно було слідству».

«Очевидно, що сторона обвинувачення не турбуватиме себе доказом провини фігурантів цієї політичної справи, оскільки суд традиційно винесе заздалегідь написаний вирок», – вважає Джелялов.

Він зазначив, що разом з адвокатами готується до серйозного опору, «з метою вкотре викрити цинізм, підлість та брехливість російської репресивної системи».

«Закликаю всіх вільних людей в окупованому Криму, незважаючи на політичні репресії: незаконні арешти, штрафи, тортури, як у випадку з Наріманом Аметовим; дотримуватися принципів та методів ненасильницького опору. Справедливість переможе над силою!», – заявив Джелялов.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 року в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок та затримали Асана Ахтемова. 4 вересня 2021 року співробітники ФСБ вранці провели в селі Першотравневе Сімферопольського району обшук у будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Джелялова до 4 листопада. 28 жовтня  продовжив арешт до 23 січня 2022 року.
  • 23 вересня слідство ФСБ звинуватило Джелялова. у скоєнні диверсії у складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання — від 12 до 20 років позбавлення волі). І за ч. 4 ст. 222.1 КК РФ — незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи (покарання — від 10 до 15 років позбавлення волі).