46 викрадених і вивезених в рф дітей повернулись в Україну, тисячі – залишаються там

До України повернули вже 46 дітей, яких незаконно депортувала та вивезла Російська Федерація.

Про це заявила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук 20 липня на брифінгу в Укрінформі.

“Цифра щодо незаконно депортованих та переміщених дітей, про яку нам точно відомо, це 5 100 дітей станом на сьогодні. І ця кількість звернень щодня надходить і збільшується. Це – кількість звернень до Національного інформаційного бюро. Туди, куди й мають люди повідомляти про відомі факти депортації чи переміщення дитини або дорослого. Тож на сьогодні ми з української сторони перевіряємо, верифікуємо, доповнюємо список уже відомих нам персональних даних цих дітей. І далі цей список передається вже до міжнародних організацій, таких як Міжнародний Червоний Хрест”, – розповіла радниця президента.

Оскільки українська сторона не має доступу ні до тимчасово окупованих територій, ні до території Російської Федерації, пошук ведуть міжнародні організації. Повернення кожної дитини буде індивідуальним випадком і єдиного якогось алгоритму, за яким можна відразу повернути всіх дітей, наразі не існує.

Україна співпрацює з Міжнародним Червоним хрестом, ЮНІСЕФ та іншими організаціями, які в той чи інший спосіб долучаються до цього процесу.

“Зараз у відкритих джерелах російська влада озвучує цифру в 350 тисяч нібито евакуйованих до Росії дітей. Чому я кажу, що це не евакуація? Тому що при евакуації цих дітей негайно мали б повернути на територію України, але цього не відбулось, і за всіма діями й тезами, які озвучує російська влада, вони повертати українських дітей не збираються. Тож ми можемо говорити й маємо говорити виключно не про евакуацію, а про примусову депортацію і про примусове переміщення”, – наголосила Герасимчук.

Водночас вона зауважила, що наразі не можна точно сказати, скільки дітей із супроводом чи без примусово переміщено російським агресором на тимчасово окуповані Росією території Донецької, Луганської, Херсонської областей та Автономної Республіки Крим або депортовано до Російської Федерації.

Нагадаємо, що незаконне вивезення дітей з території України є міжнародним злочином і однією з ознак скоєння злочину геноциду.

Мінреінтеграції просить повідомляти про факти незаконного переміщення дитини-сироти на окуповану територію або на територію Російської Федерації профільному фахівцю міністерства або на гарячу лінію.

Також – до профільного фахівця Мінреінтеграції Наталії Ємець за телефоном 050-562-03-13.

А також телефонувати на гарячу лінію Національного інформаційного бюро за номером 1648.