Дмитра Захарова, якого росіяни викрали у Генічеську, утримують в окупованому Криму

Мешканеця Генічеську Дмитра Захарова, якого росіяни викрали 16 червня, наразі перебуває у тимчасово окупованому  Криму, проте Міноборони РФ стверджує, що він не значиться у переліку осіб, затриманих за “протидію спецоперації”.

Про це повідомляє Кримьска правозахисна група.

Дмитра Захарова російські військові затримали ввчері 16 червня у Генічеську поруч із продуктовим магазином по вул. Гоголя 124. 24 липня у російських медіа зʼявилась інформація, що ФСБ у Херсоні затримали чоловіка, який нібито розсилав російським військовим повідомлення за наказом СБУ.

“Дмитро Захаров зізнався у тому, що за наказом СБУ здійснював розсилку спам-повідомлень російським військовослужбовцям із закликом здатися”, – повідомили, зокрема, окупантські ресурси. Вони виклали відео, у якому Захаров розповідає, що займався виловом і продажем морепродуктів.

“Частина цього вилову була незаконною, це покривав співробітник СБУ. Після початку СВО я повідомив своєму куратору Руслану, що я маю комп’ютерну програму, за допомогою якої я розсилаю рекламу своїм клієнтам і запропонував йому розіслати повідомлення. Він мені скинув текст повідомлення, в ньому було написано: “Російський солдат, здавайся, подумай про сім’ю, ми допоможемо повернутися тобі живим. Після цього він скинув мені близько 500 номерів російських солдатів, і я розіслав ці повідомлення”, – говорить на відео Захаров, який явно пригадує текст, який проговорює.

Наприкінці вересня адвокат Захарова отримав відповідь на адвокатський запит від Федеральної служби військ Нацгвардії Міноборони РФ, де повідомляється, що “по наявним на 27 вересня даним Захаров. Д.С. не значиться у переліку осіб, затриманих за протидію спецоперації”.

У відповідь на запит дружини Захарова у кримське ФСБ йдеться, що наразі проводиться перевірка дій Дмитра Захарова “на предмет заподіяння шкоди безпеці РФ у ході проведення СВО. Особа перебуває в умовах, що виключають загрозу життю та здоров’ю”.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter