ДБР закінчило розслідування справи за підозрою у держзраді ексначальника ГУ СБУ в АР Крим Кулініча

Державне бюро розслідувань (ДБР) завершило розслідування кримінального провадження щодо державної зради колишнього начальника Головного управління Служби безпеки України в АР Крим Олега Кулініча. Після ознайомлення обвинуваченого з матеріалами справа буде передана до суду.

В ДБР нагадали, що Олега Кулініча затримано 16 липня 2022 року під час спецоперації Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України. Йому було оголошено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України) та створенні злочинної організації (ч. 3 ст. 255 КК України).

«Йому обрано запобіжний захід «тримання під вартою». Під арештом він перебуває і до нині. Успішна реалізація цієї спецоперації та затримання агента рф стали можливими в результаті принципової позиції керівництва держави», – повідомляє ДБР.

Читайте також: Агент Кулініч: розвал кримського управління СБУ та державна зрада

У ході розслідування працівники ДБР виявили нові факти та докази протиправної діяльності полковника СБУ та повідомили йому про підозру у вчиненні й інших кримінальних правопорушень, а саме:

  • у самовільному залишенні місця служби, вчиненому військовослужбовцем в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України);
  • у заволодінні зброєю та бойовими припасами військовою службовою особою із зловживанням службовим становищем за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 410 КК України);
  • у незаконному зберіганні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України) та інші.

Встановлено, що Олег Кулініч був залучений представниками федеральної служби безпеки рф до негласної співпраці і отримав оперативний псевдонім «Котигорошко».

кулинич

«Олег Кулініч заздалегідь знав про плани збройних сил російської федерації здійснити напад з тимчасово окупованої території АР Крим на материкову частину України, але умисно приховав цю надважливу інформацію від керівництва і заборонив відправляти будь-яку документацію з цього приводу до ЦУ СБУ. У перші години вторгнення він свідомо блокував будь-які спроби повідомити керівництво СБУ і суспільство про реальну обстановку у регіоні, не вжив жодних заходів задля захисту державного суверенітету, надав вказівку особовому складу покинути місце служби, пізніше видав штатну зброю людям, які не мали відношення до СБУ. Окрім цього посадовець сам покинув місце постійної дислокації та вже 24 лютого виїхав до Києва. На одній із квартир, де мешкав Олег Кулініч, слідчі виявили схрон зі зброєю та його документи часів проходження служби в КДБ СРСР», – йдеться в повідомленні ДБР.

Також в ДБР додали, що В межах розслідування справи ексначальника головного управління Служби безпеки України в АР Крим Олега Кулініча кримінальних порушень в діях тодішнього керівника СБУ Івана Баканова не виявлено.

«Наразі скажу однозначно, що в діях уже екскерівництва Служби безпеки України кримінальних правопорушень не виявлено в контексті розслідуваних подій», – заявила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сап’ян на брифінгу в Києві, відповідаючи на запитання журналістів.

Представники ЗМІ цікавились безпосередньо можливою причетністю Баканова до діяльності «крота» СБУ Олега Кулініча. В свою чергу речник спецслужби Артем Дехтяренко нагадав, що Служба безпеки України провела службову перевірку щодо Баканова, її результати засекречено.

16 липня 2022 року ДБР та СБУ заявили про успішну проведено спеціальну операцію з викриття зрадника України — чинного співробітника Служби безпеки України, який працював на спецслужби рф. Мова йде про Олега Кулініча, який з жовтня 2020 року по березень 2022 року очолював кримське управління СБУ.

Центр журналістських розслідувань ще минулого року почав цікавитися роботою Кулініча, а також його статками, але потім сталось вторгнення, і ми не завершили свою роботу. Тепер розповідаємо хто він такий, що відомо про його справу та чому Кулініч — чи не остання людина, яка мала б керувати кримським главком.