Прокуратура АРК повідомила про підозру капітану російського судна, на якому вивозили награбоване українське зерно з Криму

Судно "М.Андрєєв" Фото: marinetraffic.com

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру капітану судна «М.Андрєєв» Коржову Геннадію Анатолійовичу. В 2022 році він здійснив вивіз з території тимчасово окупованого Криму вкраденого українського зерна.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК.

“Встановлено, що громадянин РФ на російському судні «М.Андрєєв» здійснив два заходження до закритого морського торговельного порту «Севастополь» для завантаження награбованим українським зерном. Усвідомлюючи протиправність своїх дій, капітан періодично вимикав «AIS» (Автоматична ідентифікаційна система) та вносив до неї фіктивні відомості щодо курсу судна, яке прямувало нібито в порти РФ, а не в закриті морські порти окупованого півострова”, – повідомили в прокуратрі.

Раніше прокуратура автономії повідомила про підозри окупаційному міністру «сільського господарства Республіки Крим», директору компанії-власниці кораблів РФ та 10 капітанам російських суден, які причетні до перевезення награбованого українського збіжжя через Крим.

З початку повномасштабного вторгнення Росія почала масштабне вивезення на свою територію українського металу, сільськогосподарської і будівельної техніки. На окупованій частині Запорізької та Херсонської областей з’явилися перевірені чиновницькі кадри з РФ, які удосконалили схему «зернового експресу»Читайте докладніше у матеріалі ЦЖР Окупаційний оператор. Хто вивозить вкрадене українське зерно із Запорізької області.

Центр журналістських розслідувань вивчив увесь ланцюжок так званого «зернового експресу»: від поля — до портів окупованого Криму і Росії та країн, куди його експортували, і встановив учасників цієї злочинної схеми. Детальніше дивіться у сюжеті: «Результат розслідування схеми «зернового експресу».

Згідно з дослідженням NASA Harvest, Росія вкрала українського зерна на окупованих територіях щонайменше на 1 млрд доларів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.