Двох українців судитимуть за незаконне переправлення військовозобов’язаних через кордон

Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох українців, які організували канал незаконного виїзду за межі держави чоловіків призовного віку. 

За матеріалами справи, один з обвинувачених організував, а інший реалізував схему з переправлення через державний кордон військовозобов’язаних чоловіків під виглядом виїзду для отримання гуманітарної допомоги за кордоном, повідомили в пресслужбі прокуратури АРК.

Використовуючи назву одного з благодійних фондів, обвинувачені підшукували охочих скористатись такими «послугами», займалися збором необхідних документів, в тому числі, шляхом їх підробки. Надалі таких чоловіків оформлювали водіями волонтерських вантажівок громадської організації, які нібито виконують доставку гуманітарної допомоги для забезпечення потреб цивільного та військового населення. Потім їх персональні дані вносили до електронної системи «Шлях», що давало підстави для виїзду за межі України.

Обвинуваченим інкриміновано порушення ч. 2 ст. 332 КК України. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.