В Криму “прокуратура” вимагає 2,6 роки колонії для Длявера Салімова, який відмовився вибачатися для телеграм-каналу колаборанта Таліпова

В окупованому Криму “прокурор” вимагає призначити 2,6 роки колонії-поселення Дляверу Салімову, якого помістили до СІЗО Сімферополя після відмови публічно вибачатися для телеграм-каналу блогера-колаборанта Олександр Таліпова.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Справу Салімова розглядає «суддя» «Кіровського районного суду» Церцвадзе Георгий Давидович.

11 серпня 2023 року кримський татарин Длявер Салімов в м. Старий Крим в розмові з іншим жителем Криму висловив своє обурення тим, що його співрозмовник носить на голові кепку із символікою “Z”. Салімов висловив усну погрозу опоненту і за допомогою нецензурної лексики вимагав зняти кепку із символікою російської армії.

Відеозапис цієї розмови  було опубліковано в підконтрольних силовим структурам РФ телеграмм-каналах «Крымский смерш» та «ТалипоV Online».

В підписі під відео було вказано ім’я і по-батькові Салімова та містилася погроза розправи. Після публікації, а саме, 16 серпня 2023 року на Салімова завели адміністративну справу за ст. 20.1 КпАП РФ (дрібне хуліганство). В цей же самий день “мировий суд” Сімферополя оштрафував Салімова на 4000 рублів по ч.1 ст.6.9 КОАП РФ. А “суддя” “Кіровського районного суду” Сімферополя Боденко Анастасія винесла рішення про адміністративний арешт Салімова на 14 діб.

При цьому представники силових структур РФ в усних розмовах кілька разів вимагали від Салімова записати публічні вибачення за свій вчинок, яке планувалося опублікувати на телеграм-каналах «Крымский смерш» та «ТалипоV Online».

Длявер Салімов відмовився записувати публічні вибачення і після цього 23 серпня 2023 року на нього завели кримінальну справу за ч. 1 ст. 119 КК РФ (погроза вбивством). Силовики знову запропонували Салімову записати публічне вибачення, від якого він знову відмовився. Після цього йому посилили звинувачення і позбавили волі. 1 листопада 2023 його дії були перекваліфіковані на ч. 2 ст. 119 КК РФ і вже 2 листопада 2023 його позбавили волі та помістили в СІЗО № 1 м. Сімферополя.

Покарання за статтею, за якою переслідують Салімова, передбачає до п’яти років позбавлення волі.

ЦЖР повідомляв, що в окупованому Криму діє спільнота російських стукачів, які вишукують серед кримчан тих, хто не любить путінський режим та не підтримує агресію Росії проти України. Потім на таких людей пишуть доноси, їх булять в мережі, змушують вибачатися на камеру, а дехто потрапляє під переслідування спецслужб і в кращому випадку — платять штраф, у гіршому — отримують тюремний строк.

Подробиці про те, хто і як організовує цькування та переслідування противників війни і російської окупації в Криму, читайте у матеріалі ЦЖР: «Крымский СМЕРШ». Хто організовує переслідування українців.