Екс-представник Путіна у Криму Бєлавєнцев заочно отримав 13 років

До 13 років позбавлення волі заочно засуджено екс-представника Президента РФ у так званому «Кримському федеральному окрузі». Про це повідомляє генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає БСІ

Святошинський районний суду міста Києва Олег Бєлавєнцев визнан винним у вчиненні посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, підбурювання до державної зради та веденні агресивної війни проти України.

«Слідством установлено та у суді доведено, що Бєлавєнцев у період лютого-березня 2014 року, знаходячись на території Автономної Республіки Крим, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими представниками влади РФ, організовував вчинення військовослужбовцями Російської Федерації у взаємодії з військовими козацькими товариствами дій, направлених на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміни меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом ведення агресивної війни для організації окупації та подальшої анексії території півострова Крим, що призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення територіальної цілісності України, а також у вказаний період підбурював українських військовослужбовців до вчинення державної зради», – повідомив Ю.Луценко.

  • Нагадаємо,  Олег Бєлавєнцев брав безпосередню участь у організації та проведенні спецоперації із захоплення Криму. Після анексії став представником президента РФ Володимира Путіна на окупованому півострові. Його обвинувачували у посяганні на територіальну цілісність України і ведення агресивної війни, а також у підбурюванні українських військових до державної зради.
  • За даними прокуратури, у 2014 році він підбурював військовослужбовців ЗСУ до вчинення державної зради шляхом підкупів, обіцянок підвищення у службовому становищі тощо.
  • 28 липня 2016 року Росія скасувала «Кримський федеральний округ», включивши його до складу Південного федерального округу: Олег Бєлавенцев втратив пост представника Путіна в Криму.
  • Справа Олега Бєлавєнцева була отримана Святошинським судом м.Киева напочатку грудня 2016 року, а клопотання прокурора  про здійснення спеціального судового провадження було задоволено майже через рік – у листопаді 2017 року.
  • До 2014 року віце-адмірал у відставці Олег Бєлавєнцев керував  дочірнім підприємством «Оборонсервиса» – ВАТ «Славянка», що погрузло у корупційних скандалах. А ще раніше, за даними російських ЗМІ, Белавєнцев був розвідником – у 1985 році його висилали за шпигунство  із Великобританії, де він був третім секретарем посольства СРСР.