В “ялтинській справі мусульман” почались дебати

Фото: Кримська солідарність

У російському Ростові-на-Дону на засіданні Південного окружного військового суду  почались дебати у «справі кримських мусульман» Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Емір-Усеїна Куку, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова і Інвера Бекірова.

Як повідомляють активісти “Кримської солідарності”, всі фігуранти справи заявили про свою невинуватість.

Емір-Усеїн Куку заявив про ряд фальсифікацій у справі.

В цілому, експертиза зроблена, вірніше, зляпана абияк, з явним обвинувальним ухилом, з метою гарантовано “закатати» нас за грати на тривалий час. Зроблено так багато необгрунтованого, шалених висновків, що нам можна пред’явити ще мало не пів Кримінального кодексу“, – сказав Куку.

Рефат Алімов в ході дебатів заявив, що не визнає провину в «участі в терористичній організації» і «спробі насильницького захоплення влади й утриманні конституційного ладу РФ»

“Підсудні невдоволені тим, що процес затягується. Ми вже готові вислухати вирок, приблизно розуміємо, яким він буде. Але вже місяць постійно переносять засідання“, – сказав адвокат Сергій Локтев.

Прокурор попросив час для підготовки відповідей. Була оголошена перерва до 28 жовтня.

Нагадаємо:

  • 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.
  • 17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».
  • В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.
  • 14 лютого 2018 року в Ростові-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суду розпочав розглядати по суті ялтинську «справу Хізб ут-Тахрір».
  • 26 червня 2018 року, Емір-Усеїн Куку оголосив голодування в СІЗО Ростова-на-Дону, протестуючи проти сфабрикованих справ щодо нього та інших несправедливо заарештованих політичних в’язнів.  З моменту початку голодування Куку схуд на 9 кілограм. 18 липня Емір-Усеїн Куку на прохання дружини припинив голодування, щоб не завдати величезної шкоди здоров’ю.
  • 11 жовтня обвинувачення просило визнати винними та засудити активістів на терміни від 13,5 до 20,5 років позбавлення волі.