Суд не арештував маски і респіратори, затримані в «Борисполі»

Бориспільський міськрайонний суд Київської області відмовив у задоволенні клопотання слідчого поліції про арешт тимчасово вилученого майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 16 березня.

13 березня низка компаній здійснила спробу вивозу медичних масок через вантажний термінал аеропорту «Бориспіль» всупереч рішенню Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 щодо обмеження експорту товарів протиепідемічного призначення.

Затримано 140 тисяч респіраторів протиаерозольних «Днепр-2», відправником якого є ТОВ «ВІВА-ТРЕЙД», 19 200 респіраторів марки «TFM 220», відправником яких є ТОВ «ТЕХНІЧНІ ФІЛЬТРУЮЧІ МАТЕРІАЛИ», 26 000 півмасок фільтруючих «СПЕКТР», відправником яких є ТОВ «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «УКРСПЕЦФІЛЬТР», 100 тисяч респіраторів протиаерозольних «Днепр-2», відправником яких є ТОВ «МОДЕРН ТРАНС».

За даними прикордонної служби, товар готували до відправлення в Китай, Італію та Францію.

Розслідування проводиться за фактом замаху на зловживання повноваженнями службовими особами юридичної особи з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб – ч. 1 ст. 15 ч. 2 ст. 364-1 КК України.

Слідчий долучив скріншот новини на сайті kmu.gov.ua про тимчасове обмеження урядом експорту товарів протиепідеміологічного призначення, повідомлення окремого контроль-пропускного пункту «Київ» від 13.03.2020р. про виявлений вантаж із медичними масками, витяг із ЄРДР, витяг з реєстру юридичних осіб, товаросупровідні документи, які подавалися компаніями особами для митного декларування товару (контракти, інвойси, накладні), протокол огляду від 13.03.2020р. на підставі якого вилучений вантаж з медичними масками, а також протокол допиту свідків – працівника вантажного терміналу та інспектора митниці.

Але суддя вважає, що долучені до клопотання матеріали не доводять обґрунтованої підозри вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що є підстави для арешту майна.

Крім того, у справі не повідомлено про підозру жодній особі. У випадку необхідності арешту майна особи, яка не є підозрюваною, клопотання має подавати прокурор. Але тут про арешт звертався слідчий, який є неналежним суб’єктом.

Нагадаємо, що з 12 березня в Україні запроваджено карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції COVID-19.