Суд у Херсоні продовжив дію запобіжних заходів керівниці проросійської організації Кузьміч, підозрюваної у держзраді

Суддя Херсонського міського суду продовжила термін обов’язків, покладених на Тетяну Кузьмич, у справі підозрюваної в зраді керівниці проросійської організації.

Про це повідомляють кореспонденти IPC-Херсон із зали суду.

Засідання мало відбутися ще 18 лютого, однак на нього не з’явився жоден із захисників підозрюваної. Адвокат Новицька взяла участь у розгляді справи за допомогою відеоконференції, тому державний захисник Кузмич не знадобився.

Сторона захисту наполягала на зміні запобіжних заходів щодо Кузмич, мотивуючи це наявністю у неї хворих родичів, що потребують догляду. До того ж, сама колишня вчителька заявила, що носіння електронного браслету викликає в неї алергічну реакцію через неякісні матеріали, з яких його зроблено.

Захисниця Кузьміч Світлана Новицька в ході засідання назвала справу проти своєї підзахисної сфабрикованою та безпідставною.

В клопотанні захисту про зміну запобіжного заходу було відмовлено. Тетяна Кузьмич продовжить носити електронний браслет як мінімум до 19 квітня поточного року. Також підозрюваній забороняється спілкуватися з певним колом осіб та самовільно виїжджати за межі міста Херсон. Крім того, документи Кузьмич залишаться на зберіганні у органів слідства, щоб унеможливити її виїзд за кордон. У разі невиконання цих обов’язків, підозрювану буде оштрафовано або накладено більш жорсткий запобіжний захід.

Коментувати рішення суду сама Кузмич відмовилась, посилаючись на відсутність у залі суду її адвокатів. Також підозрювана наполягала на проведенні засідання у закритому режимі без представників ЗМІ, в чому їй також було відмовлено.

Суд так і не зміг сьогодні розпочати підготовче засідання через відсутність всіх трьох адвокатів Кузмич, на присутності яких та наполягала.

Засідання було знову перенесено, цього разу раз на 9 квітня.

Фото: IPC-Херсон

Херсонська обласна прокуратура затвердила та скерувала до Херсонського міськсуду обвинувальний акт відносно Тетяни Кузьміч, яка очолює ГО «Російська національна громада «Русич» та раніше викладала в Херсонській академії неперервної освіти.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчим відділом Управління СБУ в Херсонській області під процесуальним керівництвом Херсонської обласної прокуратури.

Як повідомлялось, 5 жовтня 2020 року затримана у серпні за підозрою у державній зраді Тетяна Кузьміч вийшла із СІЗО Херсону під заставу у 530 тис. грн. Її адвокатка не назвала благодійників, які внесли заставу.

7 жовтня Херсонський міськсуд частково задовольнив клопотання Херсонської обласної прокуратури та продовжив до 20 жовтня дію обов’язків, покладених на Тетяну Кузьміч. 19 жовтня суд продовжив запобіжний захід до 19 листопада.

Нагадаємо:

  • У розслідуванні «Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні»  Рустама Авдєєва, радіо Куреш та Центру журналістських розслідувань детально описана проросійська діяльність херсонських громадських організацій, які фінансуються російськими структурам – фондом «Русский мир» та Россотрудничеством. Зазначалось, що керівники та члени цих  організації, як правило, працюють у сфері освіти та культури, поширюючи проросійські погляди серед школярів та студентів.
  • 20 серпня 2020 року контррозвідники СБУ повідомили, що припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області під керівництвом колишньої співробітниці облдержадміністрації.
  • Затриманою СБУ за підозрою у держзраді виявилась Тетяна Кузьміч, яка очолює ГО «Руська національна громада «Русичъ» і викладала у Херсонській академії неперервної освіти.
  • 21 серпня 2020 року Херсонський міський суд заарештував до 9 жовтня Тетяну Кузьміч з можливістю внесення застави у сумі понад 500 тис. грн.