Обвинувачений у вбивстві Ноздровської відмовляється свідчити в суді

Фото: Судовий репортер

Юрій Россошанський, який звинувачується у жорсткому вбивстві Ірини Ноздровської, зробив заяву в засіданні 28 липня.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

«Я категорически против вызова в суд для допроса Лучинской Лидии Руслановны. Я отзываю, я аннулирую ходатайство своего защитника о вызове Лучинской. Прошу в дальнейшем ее не вызывать. В случае, если мой защитник, Вы Алексей Владимирович, будете настаивать на ее вызове, я откажусь от услуг адвоката Цыбенко.

Второе. Я не имею никаких претензий к Лучинской Лидии Руслановной, Небитову Андрею Анатольевичу, Тихонову Сергею Васильевичу, Панферову Павлу Ивановичу, Рекуну Сергею Сергеевичу и всем остальным сотрудникам полиции, которые занимались этим уголовным делом. Они действовали в рамках закона и не применяли ко мне ни физического, ни психологического насилия.

Я категорически против необоснованных ходатайств потерпевших о вызове в суд сотрудников полиции.

Также считаю клеветой и провокацией заявление Ноздровской Анастасии (дочка вбитої — ред.) об угрозах в ее адрес со стороны сотрудников полиции. Потерпевшая пытается оклеветать Андрея Небитова, устроить скандал и привлечь внимание средств массовой информации, необоснованно затянуть рассмотрение этого уголовного дела».

Фото: Судовий репортер

Заявляю суду, что в соответствии со ст.63 Конституции Украины я отказываюсь в дальнейшем давать какие-либо показания и отвечать на все вопросы суда, прокурора, потерпевших… и адвоката Цыбенко. На сегодняшний день я отказываюсь озвучивать причины своего решения и скажу об этом в последнем слове обвиняемого.

Я отказываюсь от прохождения проверки на полиграфе. О причинах я сообщу в своем последнем слове.

До вынесения приговора, то бишь окончательного вердикта, я не собираюсь заканчивать жизнь самоубийством. Я не планирую вешаться или сводить счеты с жизнью иными способами, глотать какие-то пилюли, яды, химикаты, лекарства и прочее».

У попередньому засіданні обвинувачений заявив, що взяв убивство на себе під тиском ексзамкерівника Нацполіції Аброськіна. Адвокат Олексій Цибенко, який захищає Россошанського, раніше неодноразово клопотав про виклик до суду слідчої Головного слідчого управління Нацполіції Лідії Лучинської.

Нову заяву долучили до справи. Водночас головуючий суддя Павло Слободянюк повідомив, що про допит слідчої Головного слідчого управління МВС Лучинської клопотала також сторона захисту, тому допит не скасовується і слідчу однаково викликають до суду.

Слідча Лучинська вкотре поінформувала суд про своє службове відряження у Житомирській області і просила допитувати її в режимі відеоконференції. Але суд наразі своє рішення щодо особистого допиту Лучинської в суді поки що не змінив.

У засіданні 28 липня по відеозв’язку допитали керівника поліції Київської області Андрія Нєбитова. Це сталося всупереч рішенню Шевченківського суду Києва, який викликав Нєбитова особито прибути в засідання за наполяганнм потерпілих. Батьки вбитої не погоджувалися, щоб начальник поліції допитувався дистанційно.

Однак 28 липня усіх просто поставили перед фактом, що Нєбито у Сватівському суді Луганської області і готовий до відеоконференції.

***

29 грудня 2017 року до Вишгородського управління поліції близько 19.59 год. надійшло повідомлення Анастасії Ноздровської, що її мати зникла дорогою додому. 30 грудня зареєстровано кримінальне провадження.

1 січня 2018-го тіло Ірини Ноздровської знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році машиною збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась покарання винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею.

За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.

У липні 2019-го Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.

На стадії розслідування вбивства Ноздровської старший Россошанський визнав провину. Він розповів, що вбив жінку після виходу із маршрутки, коли вона почала кричати на нього. А далі 65-річний чоловік ніс тіло півтора кілометра, закинувши собі на плече, і скинув з моста в річку. Одяг вбитої він нібито забрав додому і спалив у пічці.

Згодом в суді Россошанський відмовився від попередніх показань і в лютому 2020 заявив, що взяв вину на себе під тиском поліції в обмін на звільнення сина. На записах зафіксовано, що працівники поліції розповідали йому про можливість більш м’якого покарання у випадку, якщо вбивство скоєно у стані афекту.

Рідні вбитої сумніваються у версії обвинувачення, а саме, що Россошанський міг сам це зробити і не мав співучасників.