В Україні затримали мешканця Миколаєва за підозрою у піратстві

Затриманий за підозрою у піратстві

Мешканцю Миколаєва оголошено про підозру у піратстві. Це перший такий випадок в Україні. Чоловік затриманий.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За даними досудового розслідування, він влаштувався у міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів. Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його.

«Погрожуючи зброєю капітану корабля, зловмисник заявив команді, що він вимагає зміни курсу судна та грошову винагороду у $500 тис. Почалися перемовини із менеджерами компанії судновласника, які тривали 4 дні. Представникам судноплавної компанії вдалося вмовили пірата здати зброю та розблокувати човен за $6 тис», — йдеться у повідомленні СБУ.

Коли чоловік повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав $100 тис. — інакше погрожував викинути всю зброю за борт. Компанія відмовилася виплачувати викуп.

Підозрюваного вдалося затримати уже в Україні. В ході спецоперації його викрили у Миколаєві. З часу приїзду на Батьківщину він декілька разів міняв паспорти і місця проживання.

13 липня 2021 року Шевченківський райсуд Києва дозволив затримати чоловіка. Кримінальне провадження розслідувалося з 1 квітня 2021 року. Від 12 липня він був оголошений у розшук.

Стаття 446 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 15 років.