Харківський суддя поскаржився, що невідомі торгують його рішенням

Фото ілюстративне

Суддя Жовтневого райсуду Харкова подав заяву у Вищу раду правосуддя про втручання в його діяльність.

Про це свідчить повідомлення на сайті ВРП, пише “Судовий репортер“.

У провадженні судді перебувають матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП (керування транспортними засобами в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції).

Від помічника суддя дізнався, що під час ознайомлення із матеріалами справи адвокати розповіли, що їх клієнт отримав повідомлення на мобільний телефон від особи, яка представилась працівником суду. Співрозмовник запропонував за 400 доларів вплинути, щоб справу закрили, обіцяючи інструкції, що треба зробити.

Громадянин мав не з’явитися у судове засідання, після чого йому надіслали б фотокопію рішення на його користь. Після внесення коштів на онлайн рахунок чоловік мав би отримати паперову копію рішення у приміщенні суду.

На підтвердження своїх можливостей незнайомець надіслав фото рішення за підписом суддя Кіся про закриття справи за відсутністю складу адмінправопорушення.

Адвокати нібито розповіли, що явище набуло в Харкові системного характеру. Аналогічні пропозиції отримують люди, щодо яких адмінпротоколи за ст. 130 КУпАП розглядаються Комінтернівським, Червонозаводським та Київським районними судами Харкова.