Українського політв’язня Івана Яцкіна відправили до ШІЗО

Український політв’язень Іван Яцкін, засуджений “Верховним судом Криму” до 11 років колонії, перебуває на етапі в одній із колоній Краснодарського краю. Його запроторили у ШИЗО.  Стан здоров’я кримчанина викликає серйозні побоювання. 

Про це повідомляє адвокат Яцкіна Микола Полозов.

За його словами, кримчанина після прибуття до колонії помістили у ШІЗО на три доби, оскільки у камерах не було вільного місця.

«На етапі він втратив медикаменти та перев’язувальні матеріали, виявилося, що в ІЧ-2 у п. Двубратське Краснодарського краю він опинився в камері, яка не опалюється, внаслідок чого наявне у нього захворювання ніг загострилося. Під час незаконного перебування в ШІЗО, за чинним розпорядком, у денний час шкінка пристібалася до стіни, внаслідок чого Іван Яцкін був змушений три дні поспіль провести весь денний час у ШІЗО на хворих ногах», – розповів адвокат.

Івана Яцкіна чекає етап у Волгоградську область, далі Оренбурзьку чи Кіровську, і тільки потім він потрапить до колонії в Кемеровській області.

Як повідомлялось, 21 травня 2021 року «Верховний суд Криму» засудив Івана Яцкіна, якого ФСБ обвинуватила в нібито «шпигунстві» на користь України, до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Також Яцкін засуджений до одного року обмеження волі після відбування покарання.

16 вересня 2021 року розташований в Сочі Третій апеляційний суд загальної юрисдикції провів виїзне засідання в окупованому Сімферополі, в ході якого відхилив апеляційну скаргу на незаконний вирок «Верховного суду Криму» кримчанину Івану Яцкіну.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив взяти Івана Яцкіна під варту. Слідчі органи ФСБ обвинуватили  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.