Кримську «суддю» Спасенову, яка переслідувала проукраїнських активістів, судитимуть за держзраду заочно

Обвинувальний акт стосовно колишньої судді Залізничного районного суду АР Крим Олени Спасенової, скеровано до суду. Після окупації Криму Росією, Спасенова обійняла посаду «судді» незаконно створеного «Верховного суду Республіки Крим» та брала участь у кримінальному переслідуванні українських активістів на півострові.

Про це повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя.

«Суддя» надавала допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ та сприяла окупаційним органам влади у придушенні спротивів окупації півострова з боку кримчан. Зокрема, «суддя» винесла ряд незаконних рішень у кримінальних справах щодо українських активістів», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, вказали у прокуратурі, обвинувачена сприяла становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові, та надавала допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.

Прокуратура не вказує ім’я зрадниці. За інформацією Центру журналістських розслідувань, мова йде про Спасенову Олену Анатоліївну, яку президент РФ Володимир Путін указом №786 від 19 грудня 2014 року призначив «суддею Верховного суду Республіки Крим». Спасенова входить до складу судової колегії із кримінальних справ «Верховного суду Криму».

3 жовтня 2018 року Спасенова, розглянувши апеляційну скаргу захисту, який просив виправдати голодуючого українського активіста Володимира Балуха, лише скоротила йому термін позбавлення волі з 5 років до 4 років 11 місяців.

Олена Спасенова обвинувачується у державній зраді, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Нагадаємо:

  • В кінці 2022 року до суду переданий обвинувальний акт щодо колишнього судді Центрального районного суду Сімферополя Сергія Іванова, який після окупації Криму перейшов на службу до Росії та обійняв посаду голови «Сімферопольського районного суду Республіки Крим», яку займав протягом 6 років.