Якщо РФ не виконує наказу Міжнародного суду ООН, то повинна відмовитися від права вето в Радбезі ООН – МЗС

Якщо Російська Федерація не виконує обов’язкового наказу Міжнародного суду ООН, то має відмовитися від права вето в Раді безпеки ООН, – закликає речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. 

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

«Росія хоче всидіти на двох стільцях одночасно. З одного боку, не виконувати обов’язкового наказу Міжнародного суду ООН, а з іншого – продовжувати користуватися привілеями міжнародного права. Але міжнародним правом не можна махати як собака хвостом. Відмовляючись виконувати рішення Міжнародного суду, Росія має тоді відмовитися від усіх прав за Статутом ООН, насамперед права вето в Радбезі, а також імунітетів», – сказав Ніколенко.

Він нагадав, що Міжнародний суд ООН наказав Росії негайно припинити всі воєнні операції, які вона розпочала на території України 24 лютого.

«Наказ суду має зобов’язальний характер і, згідно з нормами міжнародного права, створює юридичні зобов’язання для Російської Федерації. Твердження російської сторони про відсутність у суду юрисдикції розглядати позов України, а відповідно і його виконувати, є нікчемними. Під час слухань суд відкинув заперечення Росії та підтвердив повноваження винести свій наказ», – пояснив Ніколенко.

Речник МЗС наголосив, що, попри спробу вільно інтерпретувати рішення Міжнародного суду ООН, Росії не вдасться уникнути відповідальності за її злочини проти українського народу.

Міжнародний суд ООН за позовом України проти Росії у спорі щодо Конвенції про запобігання злочину геноциду наказав РФ негайно припинити війну на території України. До винесення остаточного рішення Міжнародного суду ООН Росія має «припинити військові дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року на території України». Також РФ має забезпечити, що будь-які військові чи регулярні збройні підрозділи, а також інші організації чи особи, які контролюються РФ, не вживатимуть кроків щодо продовження військової операції.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.