Ще п’ятьох кримських суддів судитимуть в Україні за державну зраду

Прокуратура АР Крим та Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальні акти стосовно п’яти колишніх кримських суддів, які після окупації Криму зрадили присязі на вірність народу України та перейшли працювати до окупаційних «судів» півострова.

Дії обвинувачених кваліфіковано як державна зрада за ч. 1 ст. 111 КК України, санкція якої передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі, повідомляє прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

Як зазначили у відомстві, встановлено, що п’ять українських суддів, які працювали в судах апеляційної інстанції АР Крим, після окупації півострова, зрадили присязі на вірність народу України та перейшли на керівні посади до незаконно створених окупаційних «судів», зокрема, «Верховного суду Республіки Крим», «Апеляційного суду Республіки Крим» та «Севастопольського міського суду».

«Обвинувачені надавали допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ, шляхом безпосередньої участі у формуванні та організації роботи окупаційних судів. Своїми діями та рішеннями «судді» сприяли становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові, та надавали допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України», – наголосили у прокуратурі автономії.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими територіального управління ДБР, розташованого у Мелітополі.

Прокуратура не називає прізвища суддів-зрадників. За інформацією Центру журналістських розслідувань, до суду скеровано обвинувальні акти стосовно: Андрейченко Альони Анатоліївни Білоусової Вікторії Василівни, Осоченка Анатолія Миколайовича, Руснак Алли Пилипівни та Алєєвої Наталії Галівни.

Нагадаємо:

  • В лютому 2022 року до суду було скеровано обвинувальний акт стосовно колишньої судді Залізничного районного суду АР Крим Олени Спасенової, яка після окупації Криму зрадила присязі та перейшла на службу до Росії. Вона зайняла посаду «судді» незаконно створеного «Верховного суду Республіки Крим» та брала участь у кримінальному переслідуванні українських активістів на півострові.