Співробітника вкраденого в України “Чорноморнафтогаза” засудили до 3 років тюрми за порушення порядку в’їзду до Криму

Шевченківський районний суд Києва виніс вирок співробітнику вкраденого в України, окупованого підприємства “Чорноморнафтогаз”. Він порушив порядок в’їзду/виїзду з/на тимчасово окуповану територію Криму. Громадянин України працював судовим електриком самопідйомної плавучої бурової установки.

Про це повідомили у прокуратурі АР Крим та м.Севастополя.

У відомстві зазначили: після окупації півострова у 2014 році, засуджений  з жовтня 2015 року до лютого 2022 року систематично порушував порядок в’їзду/виїзду через закриті морські порти тимчасово окупованого півострова до бурової установки підприємства, яка знаходиться у виключній (морській) економічній зоні України, не оформлюючи при цьому жодних дозвільних документів в компетентних органах України.
“Таким чином, своїми діями засуджений спричинив шкоду інтересам держави, забезпечуючи та сприяючи незаконній розробці й використанню РФ природних ресурсів у виключній (морській) економічній зоні України. Судом враховано визнання засудженим своєї провини у повному обсязі, щире каяття у скоєному, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки”, – повідомили у прокуратурі.

Як повідомлялось, Центр журналістських розслідувань оприлюднив документи, які свідчать, що російська компанія «Новые проекты», яку слідство пов’язує з нардепом і олігархом Віктором Медведчуком, буде використовувати для буріння свердловини на ділянці Глибока Прикерченського шельфу біля окупованого Криму вкрадену в України СПБУ «Петро Годованець» та буксир «Федір Урюпін».

Подробиці у журналістському розслідуванні ЦЖР «Глибока пастка у справі Медведчука» (відоверсія – на каналі ЦЖР в YouTube).

Нагадаємо:

  • Під час окупації  Криму РФ були захоплені і тепер використовуються значні активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» («Незалежність»).
  • Про те як Росія, незаконно захопивши флот ДАТ «Чорноморнафтогаз» в Криму, здійснює постійні спроби внести до міжнародних баз недостовірні реєстраційні дані на бурові платформи і інші судна української компанії щодо назви, судновласника і прапора країни, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань«Флот «Чорноморнафтогазу»: як Росія плутає сліди своїх злочинів в Криму».
  • 9 лютого 2021 року Дніпровський районний суд Києва засудив до умовного терміну покарання громадянина України І.Я.Зварича, помічника капітана вкраденої в України бурової установки «Петро Годованець», перейменованої окупантами на «Крим-2», яка незаконно добуває газ на континентальному шельфі України у Чорному морі. Моряк пішов на угоду з прокуратурою АРК та Севастополя та визнав винуватість у порушенні порядку в’їзду/виїзду з/на тимчасово окуповану територію Криму.