У Криму “суд” почав досліджувати “докази” у сфальшованій справі проти журналістки Данилович

Ірина Данилович Фото: Кримський процес

“Феодосійський районний суд”, розпочав дослідження доказів у “кримінальній справі”, сфальшованій  проти журналістки та громадянської активістки Ірини Данилович, яку звинувачують у зберіганні вибухового пристрою.

Про це пише видання “Кримський процес”.

“Суд” розпочав дослідження письмових доказів, наданих стороною звинувачення, оскільки на судове засідання 24 жовтня не з’явилися свідки.

Засідання проходило під головуванням так званої “судді” Наталії Кулінської. Державне обвинувачення представляв незаконний “прокурор” Лященко Дмитро Олександрович.

“Прокурор” наголосив на характеризувальних доказах, зокрема зачитано листування в месенджерах, які засуджують повномасштабне вторгнення Росії в Україну, коментарі Ірини Данилович проєкту “Крим.Реалії”, виписки з особистого рахунку про співпрацю з Альянсом лікарів та характеристики з місць роботи Данилович.

Нагадаємо:

  • 29 квітня в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.
  • Ірина Данилович розповіла про побиття та тиск з боку ФСБ: «Я вважаю, що це затримання було схоже на викрадення, а не затримання. Мені не було надано жодних документів, що дозволяють це. Після того, як мене привезли до будівлі ФСБ Сімферополя, я повністю пройшла особистий огляд, записаний на камеру співробітниками ФСБ. При цьому у мене не було виявлено жодних вибухових речовин і в моєму чохлі лежали вічка, і це все було зафіксовано на камеру. Співробітники ФСБ віддали мені сумку з моїми речами, але за три дні вони її знову забрали. Висунули мені ці звинувачення тільки в ніч з 6 на 7 число, до цього жодних вибухових речовин у мене не було. Вибухові речовини виникли тільки після того, як вони забрали у мене сумку, я досі їх навіть не бачила, мені ніхто не показав, нічого не показав. Усі ці 8 днів я перебувала у підвалі ФСБ під незмінним психологічним тиском. Тому я вважаю, що це звинувачення вигадане та сфальсифіковане», — заявляла активістка.