Кримського художника Богдана Зізу, який облив синьо-жовтою фарбою Євпаторійську “адміністрацію”, етапують у Ростов-на-Дону

У суді в Ростові-на-Дону прошло попереднє слухання у справі 28-річного кримчанина Богдана Зізи,який облив жовтою та блакитною фарбами будівлю Євпаторійської “адміністрації” на знак протесту проти війни в Україні та звинувачується за це у “тероризмі”. Суд продовжив Зізі термін тримання під вартою на півроку. 

Як повідомляє Кримська правозахисна група, Богдан Зіза брав участь у засіданні через відеозвʼязок в СІЗО Сімферополя. Проте вже найближчим часом Зізу етапупують до Ростова, де будуть проходити наступні судові засідання. Наступне засідання відбудеться 10 січня.

«Завжди цікаво, що там в головах у суддів, та усіх, хто присутній на засіданні. Цього разу не полишало питання, в яку гру так захопливо грає прокурор у телефоні впродовж усього засідання, лише один раз піднявши голову. Їм усім байдуже. Ні на який справедливий суд я навіть не розраховую», – сказав Богдан Зіза після засідання, передає правозахисний проєкт у підтримку Богдана Зізи у інстаграмі.

Богдан заявив, що вважає справу цілком політичною і буде відстоювати цю позицію.

Нагадаємо, художника Богдана Зізу затримали 16 травня.  18 травня незаконна “суддя” формування, що називає себе “Євпаторійським міським судом”, Тетяна Ротко заарештувала його на два місяці за ч. 1 ст. 20.3.3 Кримінального кодексу РФ (“дискредитація російських збройних сил”).

У день затримання російські силовики через кримські ЗМІ та телеграм-канали поширили відео, на якому Зіза визнає, що провів акцію в Євпаторії, бо виступав проти війни в Україні, попросив вибачення і сказав, що готовий понести покарання: “спокутувати свою провину непосильною працею”. Його друзі припускали, що художника могли побити.

Наразі щодо Богдана Зізі відкрито три статті:

  • ст. 167 ч .2 КК РФ (“навмисне знищення чи пошкодження чужого майна, якщо ці діяння спричинили заподіяння значної шкоди, скоєні з хуліганських намірів шляхом підпалу, вибуху чи в інший загальнонебезпечний спосіб, чи призвели з необережності до смерті людини чи інших тяжких наслідків”);
  • ст. 214 (“вандалізм”). Карається штрафом у розмірі до сорока тисяч рублів або примусовими роботами;
  • ст. 205 (“терористичний акт”). Карається позбавленням волі терміном від десяти до п’ятнадцяти років.

РосФінМоніторинг долучив Зізу до “переліку терористів і екстремістів”.