Атаки РФ на українські об’єкти енергетики Офіс прокурора розглядає як складову геноциду

Офіс Генерального прокурора розглядає російські удари по енергосистемі України як складову злочину геноциду. 

Про це в інтервʼю виданню “LB.ua” повідомив керівник Департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов.

“Якщо ми говоримо про період з жовтня минулого року, то збільшилася кількість атак ворога по об’єктах критичної інфраструктури. З жовтня по грудень 2022 року 70% ударів було саме по енергосистемі, якщо порівнювати з усім минулим роком. Це підтверджує той факт, що ворог завдавав ударів та чинив ці злочини свідомо”, – зазначає він.

Бєлоусов зазначає, що в жовтні він сам не був впевнений, що українська сторона зможе довести злочин геноциду. Коли почалися масові атаки по енергетичній структурі, атаки по медичних закладах та інші воєнні злочини, то він запропонував міжнародним партнерам – групі радників з ЄС, Великобританії та США – зібратися та проаналізувати все, що відбувається.

Геноцид, за словами керівник Департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту, дуже лякає міжнародних юристів, оскільки це серйозний злочин, складніший для доведення. Деякі колеги Бєлоусова стверджували, що в Україні відбувається не геноцид, а терор населення.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter