ФСБ в Криму після обшуку затримала правозахисника Абдурешита Джеппарова

Абдурешит Джеппаров Фото: АТР

Врані 25 квітня співробітники ФСБ увірвалися з обшуком у будинок кримськотатарського активіста та правозахисника Абдурешита Джеппарова, після слідчих дій вони вивезли його у невідомому напрямку. 

Про це пише Кримська солідарність.

«Обшук завершився. Родичі Абдурешита Джеппарова повідомляють, що силовики прийшли близько 7 години ранку. Завершився обшук півгодини тому. Його забрали. Адвоката викликати не встигли, бо одразу забрали телефони. У будинку на момент обшуку була дружина та 14-річна дочка», – цитує Кримська солідарність родичку Абдурешита Джеппарова.

За словами дружини кримського татарина Ніяри Абдураїмової, озброєні силовики у масках не представилися. У будинку їх було близько десяти. Під час обшуку Абдураїмова не бачила понятих. Силовики не залишили родині жодні копії протоколів. Вони повідомили жінці, що інкримінують її чоловікові екстремізм.

У родини вилучили ноутбуки та мобільні телефони, коробку відеонагляду, паспорти, щоденник Джеппарова.

Силовики не дозволили Джеппарову взяти із собою речі перед тим, як відвезти у невідомому напрямку. Ніяра Абдураїмова звернулася до на гарячу лінію окупаційної поліції 102.

За словами адвоката Едема Семедляєва станом на 12:53, коли він прибув до “управління ФСБ”, то черговий окупаційного відомства заявив, що Джеппарова до них не привозили. Теж  саме заявив черговий “Центру з протидії екстремізму” незаконного “міністерства внутрішніх справ республіки Крим”.

В березні 2022 року «Білогірський районний суд» заарештував на 15 діб правозахисника, ветерана кримськотатарського національного руху Абдурешита Джеппарова за нібито «пропаганду нацистської символіки» у соцмережах.

«Суд» вбачав у діях Абдурешита Джеппарова ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.20.3. КоАП РФ (пропаганда чи публічне демонстрування нацистської атрибутики чи символіки, чи атрибутики чи символіки екстремістських організацій, чи інших атрибутики чи символіки, пропаганда чи публічне демонстрування яких заборонені федеральними законами – ред.) і стосовно Абдурешита Джеппарова була застосована санкція – 15 діб адміністративного арешту», –  повідомляла адвокат Еміне Авамілєва

За її словами, Джеппарову ставилася в провину пропаганда і демонстрація нацистської символіки, яка нібито була розміщена на його сторінці в соцмережі 19 серпня 2019 року.

Адвокат пояснила, що йшлося про відеоролик, у якому говорилось про те, що відомий марш радянських льотчиків був скопійований з маршу нацистів у гітлерівській Німеччині, і в ньому демонструвалися кадри з нацисткою символікою.

Нагадаємо:

  • В окупованому Криму росіяни незаконно утримують 168 кримських політв’язнів, 119 з них – кримські татари.
  • Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович у доповіді наголосила на численних порушеннях прав кримських татар у тимчасово окупованих Росією Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.