Мер Харкова Терехов виграв суд за використання російської мови в соцмережах

Киъвський районний суд Харкова скасував штраф для міського голови Харкова Ігоря Терехова за ведення соцмереж російською мовою.

Про це йдеться в рішенні суду.

Суд визнав протиправною та скасував постанову уповноваженого з захисту державної мови Тараса Кременя про порушення мовного законодавства. Також суд скасував штраф для Терехова у 3400 грн.

Мер Харкова переконував, що його сторінки у Facebook та Telegram не є інтернет-представництвами органу місцевого самоврядування чи Харківського міського голови. Він нібито веде їх як “публічна, а не посадова особа”.

Суд з аргументами Терехова погодився.

Водночас після постанови про порушення мовного законодавства Терехов почав вести свої сторінки у соцмережах українською мовою.

Рішення набуде чинності, якщо протягом 10 днів після проголошення рішення ніхто його не оскаржить.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив у коментарі “Громадському“, що має намір оскаржити рішення суду.

“Ми відстоюємо права громадян України на інформацію та послуги державною мовою незалежно від сфери, де відбулося порушення: чи це соцмережі, чи це обслуговування, чи публічні виступи. Але кожен міський голова, кожен держслужбовець, кожен громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою і ніхто не має права порушувати цей священний обов’язок”, – сказав Кремінь.