Офіс генпрокурора та Міжнародний кримінальний суд створять робочі групи для розслідування воєнних злочинів

Офіс генерального прокурора та Міжнародний кримінальний суд створять спільні робочі групи для розслідування конкретних кримінальних справ щодо воєнних злочинів, матеріали яких згодом передадуть у МКС.

Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін.
“Ми кілька днів тому домовилися з прокурором МКС Карімом Ханом і сьогодні спільно оголосили про те, що будемо створювати робочі групи task forces щодо конкретних кримінальних проваджень, які ми, як Україна, будемо готові передати до Міжнародного кримінального суду”, – сказав Костін.

За його словами, українська правоохоронна система може розслідувати та передавати до судів кримінальні провадження щодо всіх воєнних злочинів. Однак Україна не може повідомити президенту РФ Володимиру Путіну про підозру, оскільки він має персональний імунітет як глава держави. Тому у цій справі МКС допомагає Україні.

“Ми розглядаємо можливість передання до МКС інших справ, зокрема за тими воєнними злочинами, які були вчинені на території Бучанського району”, – підсумував Костін.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.