Політв’язень Олег Приходько не має адвоката, родичі не знають, де він

Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: Ґрати

65-річний кримчанин Олег Приходько, якого в березні 2021 року суд в Росії засудив до 5 років пзбавлення волі у колонії суворого режиму за нібито підготовку теракту в Саках та виготовленні вибухівки, потребує юридичної допомоги.

Про це повідомляє видання QIRIM News.

Донька українського політв’язня Наталія розповіла, що на побачення до чоловіка не пускають його сім’ю. Його також позбавили права на телефонні дзвінки.

“Коли ми з мамою приїхали до Володимира на побачення, це було в січні, нас не пустили, сказали в колонії, що потрібен дозвіл слідчого, оскільки проти батька порушено нову кримінальну справу. Слідчий ФСБ протягом дня обіцяв дати дозвіл на побачення, але дав його ввечері, це була п’ятниця, ми не змогли скористатися ним і поїхали додому“, – розповіла жінка.

Як повідомила Наталя Приходько, батько востаннє телефонував додому з чужого телефону, перебуваючи у слідчому ізоляторі Краснодара.

За її словами, через відсутність адвоката родина не знає про місцеперебування українського активіста. Невідомі й причини порушення нової кримінальної справи проти нього.

На те, щоб найняти адвоката, сім’я не має коштів.

Адвокат Сергій Легостов повідомив QIRIM.News, що більше не представляє інтереси Приходька і не володіє інформацією про його місцеперебування.

В січні 2023 року Ворошиловський районний суд Ростова-на-Дону (РФ) на місяць збільшив термін ув’язнення 65-річному активісту Олегу Приходьку, визнавши його винним у неповазі до суду.  Приходько під час судового процесу нібито образив свідків – працівників ФСБ.

Нагадаємо:

  • 3 березня 2021 року суддівська колегія Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону засудила українського активіста Олега Приходька до 5 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Перший рік свого терміну він повинен буде провести у в’язниці – колонії з найсуворішим режимом, де ув’язнені весь час утримуються в камерах. Крім того, Приходьку призначений штраф в розмірі 110 тисяч рублів (близько 42 тисяч гривень).
  • МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із оголошенням російським судом незаконного вироку громадянину України Олегу Приходьку за сфабрикованими обвинуваченнями в «підготовці терористичного акту, виготовленні і незаконному зберіганні вибухових речовин».
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Приходька політичним в’язнем.
  • 17 травня 2021 року у Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область), розглянувши апеляцію захисту, залишив без змін вирок Південного окружного військового суду (Ростов-на-Дону), за яким Олег Приходько був засуджений до 5 років позбавлення волі.
  • В кінці травня 2021 року консул України Тарас Малишевський повідомив, що у Олега Приходька, якого мали етапувати із СІЗО-1 Ростова-на-Дону в колонію суворого режиму для відбування терміну покарання, погіршується стан здоров’я.