Друг Путіна Тимченко намагається оскаржити санкції ЄС і просить суд не вважати його прихильником війни

Російський олігарх, наближений до президента РФ Володимира Путіна – Геннадій Тимченко намагається оскаржити санкції ЄС. У суді він запевняє, що його тісні зв’язки з президентом РФ Володимиром Путіним не означають, що він є союзником Кремля в його політиці щодо України.

Як повідомляє Bloomberg, таку заяву в Європейському суді загальної юрисдикції озвучив адвокат Тимченка Стефан Боніфассі.

Юрист заперечує твердження чиновників ЄС про те, що Тимченко зробив внесок у російську економіку завдяки своїм зв’язкам в інвестиційній фірмі Volga Group і банку «Росія».

«Навіть з огляду на те, що Тимченко давно знає пана Путіна, твердження про те, що він є його довіреною особою – це те, що ми оспорюємо, оскільки такі заяви містять свого роду звинувачення», – сказав Боніфассі.

Геннадій Тимченко, якого називають «скарбником Путіна», знаходиться під санкціями США з 2014 року, з моменту окупації Криму Росією.

потрапив під санкції Євросоюзу після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року. ЄС та Велика Британія запровадили санкції проти нього у 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.