Апеляційний суд в РФ посилив покарання Наріману Джелялову та братам Ахтемовим: перші три роки вони проведуть у в’язниці

У російському Сочі колегія суддів Третього апеляційного суду загальної юрисдикції, розглянувши апеляційні скарги на незаконний вирок «Верховного суду Криму» у сфабрикованій ФСБ справі про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне, 28 липня залишила без змін терміни позбавлення волі заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову, громадянському журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову, але посилив покарання, зобов’язавши утримувати їх перші три роки відбування покарання у в’язниці, а наступні – у колонії суворого режиму.

Про це повідомляє ініціатива «Кримський процес».

«Згідно з оголошеним рішенням, суд залишив без змін терміни позбавлення волі, але посилив покарання, зобов’язавши утримувати засуджених перші три роки відбування покарання у в’язниці, а наступні – у колонії суворого режиму», – йдеться у повідомленні.

Розгляд скарги розпочався 27 липня та супроводжувався масовими затриманнями кримських татар у Сімферополі, які прийшли підтримати Джелялова та братів Ахтемових до будівлі «Верховного суду Криму», де велася трансляція з Третього апеляційного суду в Сочі. Їх обвинуватили у нібито порушенні громадського порядку. Слухачів на засідання суду не допустили. На оголошення вердикту було допущено лише 5 слухачів без виразної мотивації цього обмеження.

Під час засідання суд відхилив клопотання захисту про виключення неприпустимих доказів та виклик для допиту одного зі свідків. 28 липня в суді завершилися дебати.

«Колегія пішла для ухвалення рішення до нарадчої кімнати, попередньо вказавши, скільки часу знадобиться суду для ухвалення рішення. Через 90 хвилин суд розпочав оголошення. Варто зазначити, що цей інтервал перебування у дорадчій кімнаті не виглядає достатнім часом для ухвалення виваженого та об’єктивного рішення стосовно скарги щодо такої об’ємної та складної справи», – зазначає «Кримський процес».

До складу колегії, яка винесла ухвалу у цій справі увійшли судді Третього апеляційного суду загальної юрисдикції Герман Олександров та Ілона Стогній за головуванням судді Олени Удод.

Як повідомлялось, 21 вересня так званий «Верховний суд» окупованого Криму засудив першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова до 17 років позбавлення волі, двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових – до 13 і 15 років за сфабрикованою ФСБ справою про «диверсыю на газопроводі» в селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).