У Нідерландах суддя отримала догану: намагалась вплинути на процес по МН17

Верховний Суд Нідерландів оголосив догану судді Апеляційного суду Гааги, оскільки вона намагалася вплинути на процес у справі про збиття 2014 року в небі над Україною пасажирського Boeing 777 рейсу MH17. Зазначається, що суддя поширювала серед колег теорію змови.

Про це повідомила нідерландська громадська телекомпанія NOS із посиланням на документ постанови.

Зазначається, що брат судді під псевдонімом написав книгу, де стверджував, що літак рейсу MH17 збили не російською ракетою, як це вказано у висновках розслідування Нідерландської ради з безпеки та прокуратури, а до катастрофи причетні «секретні служби».

Своєю чергою жінка розповсюдила книжку серед суддів і прокурорів у справі MH17, а також назвала «навмисним і прозорим приховуванням» висновки розслідування, апелюючи до «маніпуляції та брехні».

Верховний Суд постановив, що суддя є вільною у висловленні своєї думки, але зауважив на необхідності врахування «впливу цих висловлювань» у разі піддавання сумніву судової влади. Жінку перевели з кримінального відділу в інший.

У повідомленні також ідеться, що це є рідкісним випадком для Нідерландів, оскільки догану виніс Верховний Суд, який ухвалює рішення щодо дисциплінарних заходів.

Нагадаємо, в листопаді 2022 року Окружний суд Гааги виніс остаточний вирок у справі  про збиття авіалайнера MH17 у 2014 році. Суд визнав винними у знищенні рейсу Ігоря Гіркіна, його підлеглих Сергія Дубінського та Леоніда Харченка. Олега Пулатова виправдали.

Пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу “Бук”, який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК “Бук”. Це громадяни Росії: колишній офіцер фсб, колишній “міністр оборони” так званої “днр” Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник гру генштабу збройних сил рф, глава “гру днр” Сергій Дубинський, підполковник гру Олег Пулатов, а також громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці “ДНР”.

Судовий процес тривав понад 2 роки – з березня 2020 року.