В Сімферополі “поліція” проводить масові затримання людей, які прийшли на “суд” у справі Нарімана Джелялова та братів Ахтемових

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Російські силовики в тимчасово окупоаному Криму затримали під будівлею незаконного “Верховного суду Криму” вільних слухачів, та журналістів які прийшли на розгляд апеляційної скарги на вирок першому заступнику Меджліса кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Ахтемових.

Про це повідомляє “Кримський процес”.

Наразі відомо про  13 затриманих, серед яких троє жінок.

Підставою для затримання, за словами поліцейських, стало повідомлення на екстрену службу 102 про нібитопорушення громадського правопорядку. Затриманих посадили в автобус та відвезли до “Залізничного відділку поліції” для встановлення осіб.

Наразі у “відділку поліції” утримують: Ахтемова Зарема, Аблямітова Керіма, Усеїнова Рустема, Ахтемова Ескендера, Курносова Рустема, Ахтемова Сервера, Усеїнова Сеяре, Тейфука Мансура, Абдурахманова Нарімана, Мустафу Мустафаєва, Джелялова Руслана.

Повідомляється, слухачів судового засідання, зокрема, родичів підсудних, до будівлі суду не пускають.

За попередніми даними затримані також батьки Азіза Ахтемова та двоє журналістів – Лутфіє Зудієва та Куламет Ібрагімов.

21 вересня 2022 року так званий «Верховний суд» окупованого Криму засудив першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова до 17 років позбавлення волі, двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових – до 13 і 15 років за сфабрикованою ФСБ справою про «диверсыю на газопроводі» в селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі).
  • У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).