Кримського політв’язня Сервера Мустафаєва в колонії РФ запроторили у штрафний ізолятор

Кримського політв’язня, правозахисника, фігуранта “другої бахчисарайської групи” Сервера Мустафаєва, який незаконно відбуває покарання у російській колоніїв Тамбові, помістили до штрафного ізолятора. Він заявляє про психологічний тиск з боку співробітників колонії.

Про це повідомляє рух “Кримська солідарність”.

Наглядачі погрожували, що після ізолятора чоловік потрапить до так званих суворих умов утримання. Рідні не можуть зв’язатися з бранцем Кремля. Раніше, коли правозахисника поміщали до штрафного ізолятора, йому не давали пити або давали маленькі порції.

Тюремники вилучили в нього Коран, сказала Гемеджі. Всі ув’язнені, за міжнародними нормами права, мають право на гуманне ставлення, наголосила вона, отже дії наглядачів є тортурами. Раніше цей Коран вже перевіряли в СІЗО-1 Сімферополя, у книзі є відповідний штамп.

Захисниця Мустафаєва Ліля Гемеджі скерувала скарги до прокуратури щодо нагляду за виправними установами Тамбовської області та регіонального Управління федеральної служби виконання покарань РФ.

Наразі в Комітеті з довільних затримань ООН перебуває на розгляді скарга про порушення прав Мустафаєва, а в його кримінальній справі ведеться міжнародний правозахисний моніторинг.

На переконання адвокатки, політв’язень у російській колонії зазнає незаконного психічного тиску. Також відбувається тиск через необґрунтоване залучення до дисциплінарних стягнень та приміщень у ШІЗО.

Нагадаємо, Сервер Мустафаєв – координатор громадського об’єднання “Кримська солідарність” та займався висвітленням політично вмотивованих справ.

Нагадаємо:

  • 21 травня 2018 року російські силовики провели обшуки в Бахчисараї у координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва і в селі Долинне Бахчисарайського району у Едема Смаїлова. Активістів затримали за підозрою в нібито причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в РФ. 22 травня «Київський районний суд» Сімферполя заарештував Мустафаєва і Смаїлова. 6 лютого «суд» продовжив їм арешт до 9 квітня.
  • В кінці лютого в Криму ФСБ обвинуватила вісьмох фігурантів другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» в підготовці до насильницького захоплення влади на додаток до раніше пред’явленого обвинувачення у створенні та участі в терористичній організації. 5 березня слідство ФСБ посилило обвинувачення Мемету Бєлялову і Тимуру Ібрагімову, перекваліфікувавши його з «участі в діяльності в терористичній організації» на «організацію діяльності».
  • 12 вересня з Криму в російський Ростов-на-Дону етапували фігурантів другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервера Зекірьяєва, Сейрана Салієва, Марлена Асанова, Тимура Ібрагімова, Мемета Бєлялова, Ернеса Аметова, Едема Смаїлова і Сервера Мустафаєва для участі в засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду (зараз Південний окружний військовий суд – ред.).