Малюк розповів, як СБУ двічі підривала Керченський міст

Служба безпеки України під час першої спецоперації з підриву моста через Керченську протоку у жовтні 2022 року використала вантажівку з 21 т вибухівки, яка була загорнута у плівку такої товщини, щоб сканери у пунктах пропуску її не помітили.

Про це голова СБУ Василь Малюк розповів в інтерв’ю журналу NV.

«Це було непередаване відчуття. Коли стався вибух, ми дуже голосно кричали, тому що напруга всередині була величезною», — зазначив Малюк, який особисто розробляв та контролював проведення спецоперації.

За словами керівника спецслужби, аби непомітно довезти 21 тонну у тротиловому еквіваленті до моста, співробітники СБУ обмотали вибухівку пакувальною плівкою, рулони якої і мала офіційно перевозити вантажівка.

У Службі безпеки оприлюднили унікальні фото підготовки до підриву Керченського моста.

Фото: Укрінформ

Окрім того, за словами Малюка, СБУ «обійшла» спеціальні «глушилки» на Керченському мосту, які збивають GPS-координати.

Фото: Укрінформ

«Ми сім кіл пекла пройшли, використали «в темну» стільки росіян!» – каже голова СБУ.

Він зазначив, що в організації другої атаки на Кримський міст в липні 2023 року велику роль відіграв офіцер з позивним «Хантер». Він доклав багато зусиль для створення морських дронів, які й підірвали один із символів путінського режиму. Кількість вибухівки на дронах довели до 850 кг гексогену. Також модернізували систему управління безпілотниками, отримавши якісно новий зразок надводного «месника». Дистанційно керовані плавзасоби-камікадзе зроблені з унікального матеріалу, непомітного для ворожих РЛС. Їхня конструкція передбачала три види управління і самознищення в разі необхідності.

Голова СБУ наголосив, що Керченський міст є законною метою для України, і Женевські конвенції, які регламентують правила ведення воєн, не містять заборони атакувати подібні об’єкти.

  • Американський телеканал CNN показав відео атаки українських морських дронів на Керченський міст 17 липня.
  • Перший вибух на Керченському мосту стався 8 жовтня 2022 року, коли внаслідок вибуху зазнало пошкоджень залізничне полотно мосту й зруйновано кілька прольотів його автомобільної частини. Другий вибух стався 17 липня.
  • Центр журналістських розслідувань публікує серію матеріалів Тут може бути «бавовна» про російські об’єкти в окупованому Криму, які є потенційними легальними військовими цілями для ЗСУ. Вони адресовані цивільному населенню – громадянам України у Автономній Республіці Крим і Севастополі, аби вони могли убезпечити себе і триматись від них подалі.