Російський суд продовжив арешт українці Леніє Умеровій, яку підозрюють у “шпигунстві”

Лефортовський суд Москви продовжив строк арешту громадянці Україні Леніє Умеровій, яку ФСБ підозрює у нібито «шпигунстві», до 4 січня 2024 року.

Про це повідомляє SOTAvision.

Суд відмовив пресі в акредитації та закрив процес, пославшись на те, що на засіданні нібито буде оголошено відомості, що становлять державну таємницю. Адвокатка Ольга Дінзе   вважає, що ті дані, які слідчий подає до суду, крім даних про оперативників і слідчих, жодної таємниці не містять.

На думку захисниці, слідству не вдасться завершити попереднє розслідування за три місяці, і слідчий ще раз клопотатиме про продовження терміну утримання Умерової. Експертизи у цій справі ще не призначені та не проведені. Із чим пов’язане затягування строків попереднього слідства, стороні захисту не повідомляють.

Нагадаємо:

  • 4 грудня 2022 року російські силовики затримали після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони 25-річну Леніє Умерову, яка їхала з Києва до окупованого Криму через погіршення стану її батька, який страждає від онкологічного захворювання. До 16 березня Леніє утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу. Приміський райсуд визнав дівчину винною у «порушенні режиму державного кордону» (ч.1 ст. 18 КоАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів.
  • Вночі 16 березня 2023 року Умерову випустили із центру утримання іноземців. Проте її схопили невідомі, одягли на голову пакет, привезли до незнайомого району Владикавказу та залишили там. Майже одразу Умерову затримав наряд поліції, який склав на неї протокол про непокору поліцейським. Ленінський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб адмінарешту.
  • Поки Умерова перебувала в ІТТ, на неї знову склали аналогічний протокол: нібито дівчина відмовилася віддавати свій телефон поліцейським. 27 березня той самий суд знову призначив їй 15 діб арешту. Леніє перевезли до ІТТ міста Беслан.
  • 9 квітня 2023 року на дівчину знову склали протокол за непокору поліцейським. 11 квітня Совєтський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб арешту.
  • 26 квітня 2023 року Совєтський райсуд Владикавказу вкотре визнав Ленію Умерову винною у непокорі співробітникам поліції та призначив їй 15 діб адмінарешту.