Ще одна колишня українська суддя-зрадниця з Криму засуджена до 12 років тюрми

"Київський райсуд Сімферополя". Фото: Кримська солідарність

Дніпровський районний суд Києва оголосив вирок колишній судді Кихвського районного суду Сімферополя АР Крим, яка після окупації Криму Росією зрадила присязі та перейшла на службу до незаконно створеного окупантами судового органу.

Про це повідомляє Бюро судової інформації із посиланням на вирок суду.

За матеріалами справи, на початку 2014 року суддя підтримала окупацію Криму та добровільно зголосилася стати “суддею” у незаконному “Київському райсуді Сімферополя Республіки Крим”.

У грудні 2014 її було призначено на цю посаду указом президента РФ.

Оскільки “суддя” переховується від слідства на тимчасово окупованій території, вирок їй було оголошено заочно. Вона відбуватиме покарання, як тільки буде затримана українськими силовикмми.

Жінку засуджено  до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.