В РФ вагітну жінку-військовослужбовицю засудили до 6 років за ухилення від мобілізації

Російський суд визнав винною в ухиленні від мобілізації та засудив до 6 років позбавлення волі вагітну жінку-єфрейтора з малолітньою дитиною Мадіну Кабалоєву.

Як пише видання”Комерсант”, це перший вирок, винесений за відповідною статтею Кримінального кодексу жінці-військовослужбовиці.

Повідомляється, що у Кабалоєвої була рекомендація про тимчасове звільнення від військової служби через вагітність, а також у зв’язку з наявністю малолітньої дитини, видана медичною ротою її військової частини. Жінка була впевнена, що медична рота передасть командуванню інформацію про її стан, і сама у військову частину не з’явилася. Це і стало причиною для початку кримінального провадження щодо неї.

Кабалоєву звинуватили в тому, що вона не звільнилася з військової служби у зв’язку з вагітністю, продовжувала отримувати забезпечення і користуватися наявними пільгами, отже, залишалася військовослужбовицею і була зобов’язана з’явитися в частину.

Владикавказький гарнізонний військовий суд засудив Кабалоєву до шести років у колонії загального режиму. Виконання вироку відклали до 2032 року у зв’язку з тим, що у підсудної неповнолітні діти. Оскарження вироку не дало результату.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін підписав закон про призов на строкову службу росіян у віці з 18 до 30 років. Раніше граничним віком для призову вважалося 27 років. Документ набуде чинності з 1 січня 2024 року. Ті, кому до кінця 2023 року виповниться 28 років, під дію нового закону не підпадає.

11 квітня 2023 року Держдума РФ схвалила закон про створення єдиного реєстру військовозобов’язаних, який прирівнює електронні повістки до паперових. Мінцифри РФ прогнозує, що реєстр запустять не раніше осені.

Ще один документ, підписаний Путіним, стосується Росгвардії. Вона зможе мати на озброєнні важку військову техніку, а держзакупівлі для ведення бойових дій проти України проводитимуться за спрощеною процедурою. Міноборони РФ зможе укладати контракти у будь-якій формі під час закупівлі у єдиного постачальника.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter