В Києві до 12 років тюрми засудили “суддю у відставці” незаконного “Верховного суду Криму”

Деснянський районний суд Києва оголосив обвинувальний вирок черговій судді-зрадниці з Криму за скоєння державної зради. Яка після окупації Криму Росією стала “суддею” у незаконно створеному “Верховному суді Республіки Крим”.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на вирок суду.

За матеріалами справи, на початку окупації Криму Росією, у лютому 2014 року, засуджена пішла на співпрацю з окупантами та почла працювати у незаконному “суді”. У квітні 2015-го вона залишила без задоволення скаргу адвоката українського активіста Олександра Костенка на продовження строку його тримання під вартою. Згодом Костенка засудили на території окупованого півострова за, нібито, заподіння тілесних ушкоджень співробітникові кримського спецпідрозділу «Беркут» у місті Києві під час Революції Гідності.

Востаннє засуджена ухвалювала «судові» рішення іменем РФ у грудні 2017 року. У 2018-му вона за власним бажанням вийшла у «почесну відставку».

Суд визнав “суддю” винною у державній зраді та присудив 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Оскільки засуджена досі, ймовірно, перебуває на території тимчасово окупованого Криму, вирок їй було оголошено заочно. Вона відбуватиме покарання одразу після затримання українськими силовиками.

Нагадаємо:

  • В березні 2023 року в Україні суд ухвалив перший вирок за депортацію цивільного населення з окупованого Криму. Голову так званого «Армянського міського суду Республіки Крим» Ларису Лихачову, яка після окупації перейшла на службу до Росії і винесла незаконне рішення про видворення громадянина України з території півострова, засуджено до 10 років позбавлення волі.
  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.