Російські силовики в Криму провели обшук в будинку голови мусульманської громади «Алушта» Абдули Гафарова і склали на нього адмінпротокол

В окупованому Криму російські силовики вранці 30 листопада провели у селі Верхня Кутузівка обшук у будинку Абдули Гафарова, голови мусульманської релігійної громади «Алушта», яка не входить до підконтрольного окупантам Духовного управління мусульман Криму та Севастополя. Після обшуку Гафарова відвезли до відділу поліції в Алушті та склали адмінпротокол за нібито «поширення екстремістських матеріалів».

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Як повідомила дружина Гафарова Фатма, обшук проводили 6-7 співробітників Центру протидії екстремізму (Центр Е) у масках. Після завершення обшуку силовики забрали Абдулу Гафарова до відділу поліції в Алушті.

За інформацією активістів, на Гафарова склали адміністративний протокол за статтею 20.29 КоАП РФ (Масове поширення екстремістських матеріалів, включених до опублікований федеральний список екстремістських матеріалів, і їх виробництво чи зберігання з метою масового розповсюдження).

«Вилучили в мечеті «Юкъары Джами» ісламські книги, в день, коли був обшук (23 листопада – ред.) у Юсуфа Аширова (імам релігійної громади «Алушта» – ред.), і тепер на юридичну особу нашу, тобто на мене як на голову цієї громади, склали адміністративний протокол за поширення екстремістської літератури», – розповів Абдул Гафаров.

У «Кримській солідарності» нагадали, що у серпні 2023 року «суд» у Криму призначив Гафарову адміністративний арешт за статтею 20.2.2 КоАП РФ (Організація масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, які спричинили порушення громадського порядку). Він провів у слідчому ізоляторі чотири доби. Тоді його затримали біля будівлі «Київського районного суду» в Сімферополі, куди він приїхав на відкрите судове засідання.

Нагадаємо: