СБУ затримала російського інформатора, який збирався підірвати себе, якщо його викриють

Служба безпеки України затримала інформатора російської ФСБ, який збирав розвіддані про Сили оборони в районі Краматорська на Донеччині. Затриманий зберігав у себе бойову гранату, яку планував підірвати, якщо його викриють.

Про це повідомляє прессслужба СБУ.

Передусім ворожий поплічник намагався виявити бойові позиції протиповітряної оборони та важкої артилерії українських військ. Також він готував для агресора схеми розташування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень.

“Розвідінформація потрібна була окупантам для підготовки нових ракетно-артилерійських ударів по прифронтовому місту та його околицях. Втім, Служба безпеки своєчасно викрила російського інформатора, задокументувала його злочинні дії і затримала. Тим самим було зірвано плани ворога щодо підготовки серії повітряних атак на військові об’єкти ЗСУ”, – зазначили в СБУ.

Ворожим поплічником виявився мешканець Краматорська. У серпні 2023 року він познайомився на одному із сайтів знайомств з росіянкою, яка співпрацює з ФСБ. За її вказівками чоловік збирав інформацію про військові об’єкти, “потрібні” ворогу.

Наразі йому повідомили йому про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану). Крім того, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій затриманого. Йому загрожує 12 років тюрми.