Суд Праги підтвердив вирок громадянину Чехії, який воював на боці бойовиків “ДНР” в Україні: 21 рік ув’язнення

Вищий апеляційний суд Праги залишив чинним вирок громадянину Чехії Алойзу Полаку, який воював в Україні на боці бойовиків так званої “ДНР”. Його засуджено до 21 року позбавлення волі.

Про це пише видання České noviny.

Суд відхилив апеляцію, в якій адвокат Полака вимагав нового розгляду справи, та водночас не задовольнив прохання прокурора відправити засудженого за ґрати на 25 років.

Голова апеляційної палати Ян Кадлец заявив, що, оскільки було встановлено, де воював Полак, і що той був снайпером, немає підстав ставити під сумнів вбивство чотирьох українських військових у період 2016-2020 років.

Адвокат бойовика на основному судовому процесі зазначив, що його підзахисного, ймовірно, вже немає в живих.

Вищий апеляційний суд Праги розглядав справу втретє. Двічі він відправляв справу на новий розгляд через те, що вирок першої інстанції не включав вбивство чотирьох українських військових.

Втім, у вересні 2023 року обвинувачення було підкріплене висновком військової експертизи, і Кримінальна палата визнала чоловіка винним в участі в терористичній групі та в терористичному нападі. Це збільшило раніше винесений йому вирок у 20 років ув’язнення, хоча загалом йому загрожувало до 26 років позбавлення волі.

У грудні 2023 року в Чехії Окружний суд району Прага-1 засудив Якуба Яшека до шести місяців позбавлення волі умовно з відстрочкою на 2,5 року за носіння нашивки із логотипом ПВК “Вагнер”.