В Естонії за підозрою в шпигунстві на користь РФ заарештовано професора університету

В Естонії поліція заарештувала професора політології Тартуського університету Вʼячеслава Морозова за підозрою в роботі на російські спецслужби. 

Про це повідомляє ERR з посиланням на Службу внутрішньої безпеки Естонії.

Громадянин Росії В’ячеслав Морозов працював на посаді професора кафедри “ЄС – Росія” в Тартуському університеті з січня 2023 року, а до цього з 2016 до 2023 року, був професором міжнародної політичної теорії.. Водночас у прокуратурі Естонії є дані, що Морозов вів розвідувальну діяльність проти Естонії протягом кількох років. Для передачі інформації кураторам, він їздив до Росії.

Тартуський університет вже заявив про припинення трудових відносин з Морозовим.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter