Кримський “суддя” Михайло Бєлоусов, який виносив вирок політв’язню Коломийцю, засуджений до 13 років тюрми

Подільський районний суд Києва оголосив вирок Михайлу Бєлоусову, колишньому українському судді Київського районного суду Сімферополя. Після початку окупації Криму Росією він порушив присягу та перейшов на службу до незаконно створеного судового органу окупантів. Його визнано винним у державній зраді.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.

У вироку не називається ім’я засудженого, та за даними ЦЖР йдеться про Михайла Бєлоусова.

Він причетний до переслідування українців в тимчасово окупованому Криму.  Бєлоусов є одним із кримських суддів, якому доволі часто потрапляють на розгляд справи політв’язнів.

Зокрема 10 червня 2016 року він засудив громадянина України Андрія Коломійця, якого було затримано на території Кабардино-Балкарії, а потім перевезено до Криму, до 10 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  Бєлоусов визнав політв’язня винним у скоєнні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу Росії (ст. 105 – замах на вбивство та ст. 228 – зберігання наркотиків).

Також “суддя” Михайло Бєлоусов брав під варту інших політв’язнів кримчан – фігурантів «справи 26 лютого» Алі Асанова та «справи 3 травня» Мусу Апкерімова.

19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила Михайла Бєлоусова з посади українського судді за порушення присяги.

Подільський районний суд Києва визнав Бєлоусова винним у державній зраді та засудив до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок оголошено заочно.

Нагадаємо:

  • Прокуратура АР Крим та Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього судді Апеляційного суду АР Крим Ігоря Радіонова, який після окупації півострова зрадив присязі, перейшов на службу до Росії та обійняв посаду голови окупаційного «Верховного суду Республіки Крим».
  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.