На тимчасово окупованих територіях України понад 35 тисяч дітей перебувають у складі «Юнармії» – «Альменда»

На тимчасово окупованих територіях України в складі мілітарного центру «Юнармія», який курує Міноборони РФ, перебуває понад 35 тисяч дітей і ця цифра постійно зростає.

Про це телеканалу Суспільне Крим розповіла голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Марія Суляліна.

«Очевидно, що їх набагато більше. Тому ми говоримо про те, скільки дітей в «Юнармії», що це більше 35 000 дітей зараз на окупованих територіях. Але ми розуміємо, що ця кількість росте, навіть по тим самим кадетським класам. Ми говоримо про щонайменше 191 кадетський клас. Але ми не знаємо реальну цифру. Скільки їх насправді й скільки дітей залучено в ці кадетські класи. Тому ми змушені апелювати цими мінімальними цифрами», – сказала Суляліна.

Вона також зазначила, що весь масштаб порушень можна буде побачити лише тоді, коли відбудеться деокупація захоплених росіянами українських територій.

Як повідомляв ЦЖР, першою на окупованих територіях України запрацювала мілітарна «Юнармія», яку курує Міноборони РФ.

Росія вибудувала цілу систему молодіжних та дитячих мілітарі-організацій, що займаються «патріотичним вихованням» дітей, включно з українськими на окупованих територіях. Їх змалечку вчать військовій справі, промивають мізки пропагандистськими наративами. Про масштаб, якого набув цей «патріотичний» угар на Кримському півострові, читайте у матеріалі ЦЖР: «Готуйся вбивати або помирати за Росію. Мілітаризація дітей в окупованому Криму».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter